Augmentacja, czyli powiększenie punktu G

Jest to zabieg mający na celu zwiększenie satysfakcji seksualnej kobiety, poprzez uwypuklenie silnie erogennej okolicy ciała. Do zabiegu wykorzystuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego.

Punkt G (punkt Gräfenberga) uważany jest za jedną z najwrażliwszych stref erogennych u kobiet. Punkt ten znajduje się na przedniej ścianie pochwy (ok. 5 cm od jej wejścia). Większość badaczy uważa, iż jest to występujący u niektórych kobiet fragment ściany pochwy unerwiany przez nerw sromowy. Według innych jest to punkt, w którym nerw przechodzi bardzo blisko lub niemal na powierzchni ściany pochwy.

Wskazania

  • brak lub zmniejszone doznania seksualne przy stymulacji przezpochwowej
  • chęć poprawy i wzmocnienia doznań seksualnych

Przebieg zabiegu
Powiększanie punktu G jest nowoczesną, niechirurgiczną metodą, której celem jest uwydatnienie i ujędrnienie punktu G. Zabieg polega na wstrzyknięciu pochodnej kwasu hialuronowego w odpowiednie miejsce na ścianie pochwy. Fachowe ostrzyknięcie wrażliwej na bodźce okolicy punktu G pozwala na okresowe zwiększenie doznań seksualnych. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 20 minut. Już po 4 godzinach od zabiegu kobieta może prowadzić normalną aktywność seksualną, a efekt powinien utrzymać się przez okres ok. 1 roku.

Zalecenia pozabiegowe
Po krótkiej obserwacji pacjentka zostaje wypisana do domu. Całkowita aktywność seksualna jest możliwa już po upływie ok. 4 godzin.