Wybielanie okolic intymnych

Rewitalizacja i obkurczanie warg sromowych przy użyciu lasera erbowo-jagowego.

Okolice intymne są zwykle nieco ciemniejsze, niż skóra na innych częściach ciała. Zdarza się jednak, że przybierają one nienaturalny, ciemnobrązowy, szary lub wręcz czarny odcień.

Taki defekt estetyczny powstaje poprzez gromadzenie się zbyt dużej ilość melanocytów (komórek odpowiedzialnych za produkowanie melaniny – barwnika skóry) i nadprodukcję melaniny. Jest to ten sam mechanizm, który powoduje przebarwienia również w innych częściach ciała. Przyczyną hiperpigmentacji mogą być uwarunkowania genetyczne, przyjmowanie leków, wahania hormonalne (np. w czasie ciąży lub w okresie menopauzy). Najskuteczniejszą metodą rozjaśniającą miejsca intymne jest zabieg wyspecjalizowanym w tym kierunku laserem.

Dlaczego FOTONA®?
Laser erbowo-yagowy osiąga maksymalne efekty rozjaśnienia przebarwień i wyrównania kolorytu przy minimalnej głębokości penetracji i zredukowanej inwazyjności dla pacjenta. Urządzenie należy do najbardziej innowacyjnego na świecie systemu laserowego FOTONA®. W trybie przedłużonego impulsu XLP osiąga głęboki efekt termalny. Emituje fale świetlną o długości 2940 nm, a głowica frakcjonująca dzięki systemowi minimalnej i szybkiej ablacji od razu usuwa gorące pozostałości tkanek, co przyspiesza gojenie i redukuje nieprzyjemne doznania.

Jak działa laserowe usuwanie przebarwień?
Wiązka laserowa emitowana przez laser erbowo-yagowy FOTONA® pochłaniana jest przez chromofor skóry, po czym dochodzi tam do procesu fototermolizy. Melanina, czyli barwnik skumulowany w przebarwieniu, zostaje skoagulowany. Ponieważ dochodzi do zniszczenia zbędnych tkanek – komórek zawierających melaninę – organizm potrzebuje czasu na ich pozbycie. Zanim oczyści się z termolizowanych melanocytów przebarwienie może być ciemniejsze. Przez ok. 2 tygodnie przebarwienie będzie zanikać, po tym czasie możemy ocenić efektywność zabiegu.

Dodatkowo zabiegi przy użyciu lasera powodują odmłodzenie i ujędrnienie okolic intymnych. U kobiet, u których dodatkowo problemem jest zwiotczenie i zwiększenie warg sromowych możliwe jest zastosowanie nieinwazyjnej techniki laserowej. Ujędrnienie warg sromowych przy użyciu lasera erbowo-jagowego Fotona polega na stymulowaniu do odbudowy kolagenu w błonie śluzowej tkanek objętych zabiegiem. Po zakończeniu okresu gojenia – około miesiąca, odbudowane tkanki są elastyczniejsze, jędrniejsze i optycznie mniejsze.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Przez kilka dni Pacjentka może odczuwać dyskomfort w postaci pieczenia i zaczerwienienia oraz lekki obrzęk. Dlatego zalecamy unikania czynności mogących podrażniać miejsca intymne, noszenia zbyt obcisłych ubrań oraz abstynencję seksualną do momentu pełnego wygojenia się skóry. Należy nawilżać wybielone miejsca.