Chirurgia ogólna i onkologiczna

Diagnostyka i leczenie chorób piersi

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem u kobiet w Polsce. Już u ponad 19000 kobiet rocznie wykrywa się ten nowotwór. Rak piersi odpowiednio wcześnie wykryty jest wyleczalny, dlatego tez ważna jest profilaktyka pierwotna – odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i wykonywanie badań kontrolnych (mammografia, USG), samobadanie piersi. W przypadku stwierdzenia zmian podejrzanych niezbędna jest nowoczesna i profesjonalna diagnostyka w celu wykluczenia lub potwierdzenia nowotworu. Klinika Euromed oferuje kompleksową diagnostykę zmian i guzów piersi-USG, biopsję cienkoigłowe, gruboigłowe i biopsję mammotomiczną pod USG.

Oferujemy zabiegi chirurgiczne-usunięcie podejrzanych zmian, guzów piersi, w znieczuleniu miejscowym lub sedacji. Zapewniamy opiekę pooperacyjną i kontrole u pacjentek leczonych z powodu raka piersi.

Jestem chirurgiem onkologiem z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu łagodnych i złośliwych guzów piersi-zapraszam do nowej siedziby - Klinika Euromed , Radom ul.Klonowica 8/1 (os. Zamłynie)

Biopsje grubo-cienko-igłowe pod USG zmian w piersi, tarczycy, węzłach chłonnych

Biopsje mammotomiczne pod USG

Jedyni w Radomiu wykonujemy biopsje mammotomiczne pod kontrolą USG zmian w piersiach.

Zabiegi chirurgiczne

Klinika Euromed dysponuje nowoczesną, dobrze wyposażoną salą operacyjną do zabiegów w znieczuleniu miejscowym i sedacji oraz pokojem pooperacyjnym z toaletą dla pacjenta po zabiegu.
Oferujemy następujące zabiegi:

 • operacje przepuklin pachwinowych, udowych, okołopępkowych z wszczepami syntetycznymi (siatka), w znieczuleniu miejscowym lub sedacji
 • usuwanie znamion, guzków, brodawek skóry i tkanek miękkich
 • usuwanie guzów piersi w znieczuleniu miejscowym i sedacji
 • usuwanie blizn, wrastających paznokci, kaszaków
 • Esperal (Disulfiram)
 • zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym i dożylnym
 • opieka pooperacyjna

Dermatoskopia

Dermatoskopia jest całkowicie bezpiecznym, nieinwazyjnym i bezbolesnym badaniem, pozwalającym oceniać zmiany skórne pod kątem ich złośliwego rozrostu. Badanie wykonuje lekarz przy użyciu urządzenia zwanego dermatoskopem. Dermatoskop to rodzaj mikroskopu, który przyłożony do skóry pozwala na obejrzenie zmian pod dziesięciokrotnym powiększeniem. Dermatoskopia ma wiele zastosowań, ale jej głównym celem jest diagnozowanie czerniaka skóry i odróżnienie go od łagodnych znamion barwnikowych.

Oferujemy diagnostykę zmian skórnych przy pomocy dermatoskopu - przenośnego, powiększającego 16 krotnie mikroskopu. W przypadku cech podejrzanych zaproponujemy usunięcie zmian skórnych i wysłanie do badania histopatologicznego.

Wideodermatoskopia

Wideodermatoskopia to najnowocześniejsza i nieinwazyjna metodą diagnostyki znamion barwnikowych skóry, która łączy optyczny układ wideokamery dermatoskopu z komputerem ze specjalnym oprogramowaniem i cyfrową analizą obrazu na ekranie komputera. W Klinice Euromed istnieje możliwość oceny zmian skónych w powiększeniu od 15 – do nawet 200 x, co pozwala ocenić cechy morfologiczne zmiany skórnej, niedostępne wzrokowi lub klasycznym dermatoskopem. Ponadto specjalistyczne oprogramowanie na podstawie bazy tysięcy badań i zapisanych zdjęć określa prawdopodobieństwo złośliwego charakteru znamion.

Podczas badania lekarz lekarz zbiera szczegółowy wywiad, następnie dokonuje oględzin ciała, przykładając kamerę wideodermatoskopu do znamienia na skórze. Obraz jest widoczny na monitorze komputera i zapisany w formie elektronicznej. Dzięki temu można szczegółowo przenalizować zmianę: ocenić jej rozmiar, kolor, symetrię, można stworzyć mapę ciała podejrzanych znamion. Lekarz zaznacza znamiona, które będą wymagały kontroli lub usunięcia.

Podczas badania program wylicza prawdopodobieństwo rozwoju choroby nowotworowej. Czas trwania komputerowej oceny znamion trwa około 15-30 minut, w zależności od liczby znamion na skórze.

Zalety wideodermatoskopii:

 • badanie niebolesne, bezpieczne
 • nie wymaga przygotowania
 • krótki czas badania
 • powtarzalne, możliwe porównanie i obserwacja zmian w czasie podczas kolejnych wizyt
 • możliwość archiwizacji wyników.

Oprogramowanie ocenia ryzyko wystąpienia nowotworu skóry jednak ostateczną analizą zajmuje się badający lekarz, które zaleca pacjentowi dalsze postępowanie.

Badaniu może poddać się każdy, natomiast szczególnie zalecane jest osobom z dużą ilością zmian skórnych , o jasnej karnacji, korzystającym z solariów, przebywających na słońcu, z chorobami dermatologicznymi, z wywiadem rodzinnym czerniaka lub nowotworów skóry. Na badanie powinny zgłosić się osoby, które zauważyły u siebie nowe znamię zmieniające kolor, obwód, swędzące , sączące krwią , które ma nieregularny kolor i szybko rośnie.

Zapraszam na badanie, zadbajmy o swoją skórę.